Zamknij

Wicemistrzynie Polski w Cheerleadingu z naszej szkoły!

W środę 22.03.2023 w Raszynie rozpoczęły się Mistrzostwa Polski w Cheerleadingu Sportowym PZSC. Już w pierwszym dniu zmagań na podium stanęły m.in. dziewczyny z Drużyny ATIGA ROCK prowadzonej przez Akademię Tańca i Gimnastyki ATIGA, do której należą dwie uczennice naszej szkoły: Justyna Kaczmarzyk i Martyna Skrzypiec. Dziewczyny walczyły w kategorii POM & DRILL – POM DANCE ELITE DRUŻYNA – JUNIOR MŁODSZY.

To był dla nich długi i intensywny dzień – dziewczynki wyruszyły wczoraj z domu po siódmej rano, by na miejsce zmagań (Raszyn pod Warszawą) dotrzeć koło południa i przed 16 wystąpić w eliminacjach. Konkurencja była bardzo silna – w ich kategorii wystąpiło 10 zespołów z całej Polski. Dziewczyny zatańczyły rewelacyjnie i wraz z pięcioma innymi drużynami zakwalifikowały się do finału! Zmagania finałowe miały miejsce ok. 19., zatem zmęczenie było już ogromne, ale nasze zawodniczki dzielnie się mu nie dały i zatańczyły jeszcze lepiej niż w eliminacjach, zdobywając tytuł Wicemistrzyń Polski w kategorii POM & DRILL – POM DANCE ELITE DRUŻYNA – JUNIOR MŁODSZY!

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z finałowego występu oraz kilku zdjęć. Mamy nadzieję, że kiedyś będzie okazja zobaczyć dziewczyny na żywo w całej choreografii. Kto wie, może uda się je namówić na występ z całym zespołem w naszej szkole? Zachęcamy do śledzenia ich poczynań!

Gratulujemy dziewczynom ogromnego sukcesu. Gratulacje i podziękowania należą się również trenerkom – za trud, cierpliwość i wiedzę, którą przekazują podopiecznym. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy – będziemy Wam mocno kibicować.

Możecie również na żywo pogratulować Justynie i Martynie, gdy spotkacie je na szkolnym korytarzu, zapytać o wrażenie z mistrzostw i zaprosić wraz z całą drużyna do występu w naszej szkole. Może uda się je namówić i zatańczą dla nas w Minodze?