Zamknij
Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Uczniowie naszej szkoły uczcili Święto Niepodległości, biorąc udział w uroczystości „Kocham Cię Polsko”, która odbyła się w naszej szkole 8 listopada. Dziewczęta i chłopcy z klasy siódmej recytowali patriotyczne utwory poetyckie, a chór szkolny zaprezentował wybrane pieśni patriotyczne i żołnierskie.

11 listopada w Kościele NNMP w Minodze odbyła się z kolei uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny, a po południu delegacja uczniów naszej szkoły uczestniczyła także w Skale w Gminnych Obchodach 105. rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski. Spod pomnika Niepodległości nasz poczet sztandarowy wraz z innymi udał się na Rynek, gdzie uczestniczył w dalszej części uroczystości.

Zwieńczeniem obchodów był występ solistów na Hali Widowiskowo Sportowej w Skale,  m.in. Joanny Stankiewicz-Siudak, Alicji Stankiewicz, Laury Bień i Amelii Siudak przy akompaniamencie pianisty Szymona Wojnarowicza.

15 listopada uczniowie naszej szkoły zaprezentowali program słowno-muzyczny członkom Klubu Seniora w Barbarce.

Serdecznie dziękujemy sponsorom Państwu Barbarze i Edwardowi Mazurom za ufundowanie wszystkim uczniom słodkiego poczęstunku.

mgr Marzena Konarska-Zapart