Zamknij
Konkurs „Najpiękniejsza palma dla Jezusa”

Konkurs „Najpiękniejsza palma dla Jezusa”

Palma to jeden z symboli zbliżających się świąt Wielkiej Nocy. Z tej okazji w naszej szkole organizujemy konkurs na „Najpiękniejszą palmę dla Jezusa”.

W niedzielę rozpoczynającą Wielki Tydzień, tzw. palmową, palmy przynosi się do kościoła, gdzie są święcone i obnoszone w procesji upamiętniającej wjazd Pana Jezusa na osiołku do Jerozolimy. W tradycji ludowej powszechne było przekonanie, że palma wielkanocna chroni ludzi i zwierzęta przed chorobami i wszelkim złem przez kolejny rok. Główny cel konkursu to kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych, a także rozwijanie zdolności plastycznych oraz promowanie talentów.

Zapraszam do udziału w konkursie wszystkich uczniów naszej szkoły. Technika, długość, materiały dowolne. Zrobione palmy przynosimy do szkoły do 28 marca, następnie palmy będą wystawione w Kościele Parafialnym w Minodze. Wręczenie nagród nastąpi po Niedzieli Palmowej.

 Ks. Mariusz