Zamknij

Święto Odzyskania Niepodległości Polski w naszej szkole

Dziewiątego listopada nasza szkoła była organizatorem II Gminnego Przeglądu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej.

Uroczystości rozpoczęliśmy Polonezem w wykonaniu uczniów klasy trzeciej i czwartej, a następnie wystąpiły dzieci z oddziałów przedszkolnych. Historię 123 lat niewoli, walki o polskość i niepodległość, przybliżyli nam uczniowie klasy piątej, szóstej i siódmej. W barwnych scenkach ukazali życie pod zaborami, walkę
o istnienie języka polskiego i życie codzienne Polaków. Całość przeplatana była pięknym śpiewem naszych solistów.

Następnie utwory prezentowali uczniowie i zespoły przybyłych szkół i nasz zespół wokalno-instrumentalny.

Na zakończenie przeglądu, Burmistrz Miasta i Gminy Skała złożył gratulacje występującym młodym artystom i wraz z panią Dyrektor wręczyli pamiątkowe puchary.

Pani Dyrektor, w ciepłych słowach złożyła podziękowania występującym uczniom, nauczycielom, a także sponsorom: Marcie i Januszowi Mularczykom, Barbarze i Edwardowi Mosurom, Anecie i Dariuszowi Madejskim.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przebiegu uroczystości.