Zamknij

Olimpiada Wiedzy Chemicznej

Pierwsza Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Chemicznej dla szkół podstawowych, która objęta jest honorowym patronatem Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, jest okazją dla uczniów do sprawdzenia swojej wiedzy chemicznej na poziomie znacznie wykraczającym poza wymagania szkolne.

Inauguracyjny etap odbył się 19 lutego i wzięło w nim udział blisko pięć tysięcy uczniów szkół podstawowych z całej Polski, a do zawodów na poziomie rejonowym zakwalifikowano dokładnie 788 z nich. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów z klasy 8, z których dwoje zakwalifikowało się do drugiego etapu.

26 marca odbył się drugi etap tej Olimpiady, Decyzją Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy Chemicznej dla uczniów szkół podstawowych, do trzeciego, finałowego etapu Olimpiady zakwalifikowali się: Lena Szuksztul i Mateusz Pawlik, oboje z klasy 8.

Finał Olimpiady odbędzie się 29 maja 2021 roku w formie stacjonarnej, w budynku Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Wszystkim uczestnikom z naszej szkoły gratulujemy podjęcia wyzwania oraz życzymy dalszych sukcesów!!!